Usługi

Po czym poznać profesjonalny salon fryzjerski?

Raczej każdy z nas zdążył już odwiedzić w swoim życiu przynajmniej kilka różnych salonów fryzjerskich. Zazwyczaj lubimy do nich chodzić. W tym momencie wszyscy próbujemy efektywnie dbać o swój wygląd, a doskonale wiemy o tym, że tylko profesjonalny i fryzjerdoświadczony fryzjer może stworzyć na naszej głowie taką fryzurę, z której będziemy całkowicie zadowoleni. W idealnym świecie tak to właśnie wygląda, ale w rzeczywistości nawet usługi fryzjerskie świadczone w największych miastach bywają niestety kiepskie. Uważajmy więc na to, by przypadkiem to z nich nie skorzystać. Na każdej kolejnej wizycie w salonie fryzjerskim oceniajmy jej przebieg, zwracając uwagę nawet na pewne szczegóły i niuanse, które dla większości osób w ogóle nie będą odczuwalne, a jednak okażą się mieć spore znaczenie.

Jednym z takich szczegółów jest poziom higieniczności placówki. Ta higieniczność zawsze powinna być dla nas priorytetem w przypadku zachodzenia do placówek usługowych. Zwracamy na nią uwagę, gdy idziemy do gabinetu stomatologicznego czy kliniki ortodontycznej. Tak samo musimy więc przejąć się nią w momencie, gdy odwiedzamy salony fryzjerskie. One też muszą być miejscami higienicznymi i wyposażonymi w profesjonalne meble fryzjerskie (zobacz fotele obrotowe z ekoskóry), bo tylko wtedy staną się dla nas miejscami w pełni bezpiecznymi. Jeżeli dostrzeżemy więc, że obsługująca nas osoba w ogóle nie umyła rąk po poprzednim kliencie albo zapomniała o dezynfekcji narzędzi czy usunięciu włosów z podłogi, powinniśmy zwrócić jej na to uwagę i najlepiej już więcej do niej nie przychodzić. Sam salon też powinien być miejscem schludnym, estetycznym i czystym. Placówek odznaczających się tymi cechami jest naprawdę wiele, więc nie ma sensu zachodzić do takich, które w pewnym sensie nie dbają o klienta.

Najlepsze efekty pracy fryzjer uzyskuje wtedy, gdy potrafi dogadać się klientem i rozumie jego potrzeby. Dobra komunikacja powinna być naszym kolejnym priorytetem. A to akurat łatwo możemy ocenić, bo sami czujemy przecież, czy jesteśmy w stanie dogadać się z fryzjerem, czy może nadajemy na zupełnie innych falach albo wręcz czujemy się ciągle bagatelizowani i ignorowani. Stylista fryzur ma o nas zadbać. Ma wsłuchać się w nasze potrzeby i to wszystko, o czym go informujemy, aby jak najlepiej nam pomóc. Musi też na bieżąco wyjaśniać nam, co takiego robi z naszymi włosami, abyśmy później nie byli zszokowani na widok końcowej fryzury. Wszystkie podejmowane kroki muszą zostać przez nas zaakceptowane. Dzięki temu unikniemy jakże nieprzyjemnego rozczarowania.