Publicystyka

Zobacz jak wygląda gabinet Prezesa

Zaprezentuj swój gabinet

Jeśli chcą Państwo zaprezentować swój gabinet, prosimy o przesłanie zdjęć w załączniku z własnej skrzynki pocztowej wraz z danymi firmy.

Gabinete de António Ferro, Lisboa, PortugalZdjęcia gabinetu prezentować mogą firmy umieszczone w bazie danych serwisu Referencje-Firm.

Gabinet prezesa to wizytówka firmy. To w nim przyjmowani są najważniejsi goście i to tutaj zapadają kluczowe dla przedsiębiorstwa decyzje. To miejsce wyjątkowe
i szczególne, a dostęp do nich nie jest otwarty dla wszystkich, a jedynie dla zaproszonych gości.

Gabinet może być obrazem statusu i pozycji właściciela lub … jego własnej opinii na swój temat.

Sztuka i biznes idą ze sobą w parze od tysięcy lat. Poczynając od starożytności, malarze, rzeźbiarze i architekci tworzyli na zamówienia władców oraz możnych swoich czasów. Stosowali oni chwyty, które miały na celu podwyższenie jego rangi i onieśmielenie przybysza. Samo bogactwo powodowało już poczucie małości, a dodatkowo artyści wkomponowywali w wystrój treść, która dla współczesnych miała kojarzyć się jednoznacznie z siłą i nieskończoną sprawiedliwością władcy. Współczesne gabinety mogą przypominać dawne sale reprezentacyjne, w których władca spotykał się zarówno z posłami obcymi jak i swoimi urzędnikami.

Dziś nie postawimy jednak przed biurkiem krzesła o podwyższonym siedzeniu, by delikwent niepewnie się czuł machając stopami w powietrzu. Miejsce, do którego mamy zamiar zaprosić poważnych partnerów jak i naszych pracowników musi zawierać w sobie znaczenia niedopowiedziane, a przez to wzmocnione. Gabinet prezesa urządzić można na setki sposobów – od namiastki domowych pieleszy z pluszowymi kanapami, rybkami w akwarium i pamiątkami z wakacji na regałach, poprzez stylowe biuro z meblami i detalami robionymi na specjalne zamówienie, aż po model ascetyczny – z dyskretnie ulokowanymi urządzeniami high-tech, niczym w centrum dowodzenia. Możemy wypełnić je starymi bibelotami, oryginalnymi dziełami sztuki, trójwymiarowymi napisami, czy wyjątkowymi i drogimi meblami.

Ważnym czynnikiem decydującym o wystroju jest wiek urzędującego oraz rodzaj przedsięwzięć jakie firma podejmuje. Wnętrze współczesne powinno opowiadać dynamicznej i zadziornej działalności. Gust jakim się kierujemy nie może być jednak kluczowy. Gabinet szefa powinien budować autorytet prezesa wśród pracowników. Pamiętać należy o tym, że jest to przede wszystkim miejsce do pracy.

Pokaż mi swój gabinet – powiem ci jakim prezesem jesteś.

Zamów litery przestrzenne do swojego gabinetu.