Przemysł

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne BUDPOL

BudowaPrzedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne BUDPOL S.A. w Rzeszowie jest firmą założoną w 1988 roku. Początkowo zatrudnionych było 19 osób. Firma zajmowała się remontami, głównie w budynkach użyteczności publicznej.

Dynamiczny rozwój Firmy zaczął się w zasadzie dopiero w nowej rzeczywistości gospodarczej pod koniec 1991 roku.

Wtedy nastąpiła pierwsza realizacja budowlana w charakterze wykonawcy generalnego budynku mieszkalnego (85 mieszkań) przy ul.Siemiradzkiego 5. Niejako kontynuacją tego etapu były domy w zabudowie szeregowej przy ul.Królewskiej w Rzeszowie (24 segmenty).

Uznaniem dla jakości robót, oraz umiejętności stosowania najnowocześniejszych technologii budowlanych, było uzyskanie przez Firmę kontraktu na budowę budynku Banku Handlowego w Warszawie S.A. Oddział w Rzeszowie przy ul.Cieplińskiego (generalne wykonawstwo „pod klucz”). Był to egzamin dla kadry przedsiębiorstwa z umiejętności organizacyjnych,oraz stosowania nowych materiałów budowlanych (kamień, gips, aluminium). Ocena wykonania tego zadania była na tyle wysoka, że przysporzyła Budpolowi nowych klientów z „branży bankowej” i to po raz pierwszy spoza naszego regionu. Bank Handlowy w Warszawie Oddział w Płocku to była kolejna realizacja od podstaw obiektu w generalnym wykonawstwie. Wyremontowany i adaptowany pod potrzeby banku został budynek dla Filii Banku Przemysłowo-Handlowego S.A. w Rzeszowie. W starej zabudowie miasta,Budpol wykonał remont generalny Filii Narodowego Banku Polskiego. Następną prestiżową realizacją która zasługuje na uwagę była rozbudowa ośrodka Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Rzeszowie przy ul.Broniewskiego.

Wnętrza Banku Handlowego w Płocku

Salon Firmowy „ZELMER” w Rzeszowie, to nowe doświadczenie z techniką suchego wykańczania wnętrza. Mnogość linii krzywych i okręgów, zarówno ścian jak i sufitu, była dla Firmy wyzwaniem, które zostało wykonane w sposób bezbłędny.

Atrakcyjność oferty budowlanej firmy, a przede wszystkim nowoczesność i śmiałość w podejmowaniu wyzwań przysporzyło nową grupę klientów – Salony samochodowe.

Były to realizacje dla Polmozbytu S.A. w Rzeszowie salonów Nissana, Daewoo, oraz Salonu Alfa Romeo i FIAT-a dla Auto-Res Sp.z o.o przy ul.Rejtana. Ten ostatni salon znalazł uznanie w oczach nie tylko gości z Polski zaproszonych na jego otwarcie, ale również Włochów (z Dyrektorem Handlu FIAT Auto Poland C.Poggi na czele) za wykonanie sufitu i przeszklenia ścian. Padały stwierdzenia, iż jest to najnowocześniejszy salon FIAT-a w Polsce. Potwierdzeniem tej opinii było zlecenie montażu ściany aluminiowo-szklanej w nowobudowanym salonie FIAT-a w Piasecznie.

Równocześnie z wymienionymi obiektami, Firma prowadziła największą i najtrudniejszą chyba pod względem technicznym (niestabilny grunt, centrum miasta, duże natężenie ruchu samochodowego) inwestycję – Centrum Handlowe „AMERYKA” przy ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Innowacją na skalę regionu było zastosowanie bębnowej ściany kurtynowej o konstrukcji aluminiowej, oraz montaż schodów ruchomych. Wysiłek pracowników został doceniony przez komisję konkursową Międzynarodowych Targów Techno Building 97, która przyznała Budpolowi złoty Medal Inter-Res za ścianę osłonową w systemie Wictec 50. Ostatnie lata,to realizacja m.in. kompleksu handlowo-usługowego („Predom”, „Biedronka” klinika prywatna „Asklepios”) w Rzeszowie przy ul. Rejtana w zakresie rozbudowy istniejącego obiektu, montażu ściany fasadowej aluminiowo-szklanej, oraz wykańczania wnętrz. Modernizacja obiektu handlowego „Jedynka” w Rzeszowie, wykonawstwo posadzki, suchej zabudowy wnętrza, oraz ślusarki aluminiowej w nowo-budowanym obiekcie (3500 m2) tego samego inwestora w Mielcu. Nowy obiekt handlowy (adaptacja magazynów) Polskiego Sklepu Jedynka 3000 m2 przy ul. Trembeckiego w Rzeszowie wykonany w wysokim standardzie (klimatyzacja, komputeryzacja, bramy, rolety, sklepy wewnętrzne, bar) wykonany w rekordowym czasie 4 miesięcy. W nowo-powstałym salonie Forda w Rzeszowie fasada i komplet bram wjazdowych. W 1999 roku podczas Targów Budowlanych Firma za dotychczasowe osiągnięcia otrzymuje tytuł „Lidera Rynku”.

Rok 2000 to udany debiut na Ukrainie. W Doniecku zrealizowaliśmy dwie inwestycje – ekskluzywne restauracje z czego jedna w kształcie statku , a druga piramidy z bardzo dużym udziałem konstrukcji aluminiowo szklanych. Firma przebojem zwiększyła ilość montaży bram przemysłowych Firmy Hormann (łącznie 99 szt.) w takich obiektach jak JRG Państwowych Straży Pożarnych (Rzeszów 17szt,Tarnobrzeg 18szt , Leżajsk 8szt,Krosno , Lesko , Ustrzycki Dl. po 4-5szt,) Elektrociepłownia Rzeszów , MPK Rzeszów .Rok ten zapełnił również portfel zamówień Firmy dużymi realizacjami ,które swój finał miały wiosną 2001 , a były to m.in. nowe centrum handlowe Firmy Chemifarb w Rzeszowie przy Al.Wyzwolenia , we współpracy z Firmą HART-b.ex. wykonaliśmy prace związane z konstrukcjami aluminiowymi w budynkach mieszkalnych w Krakowie. Były to m.in. Ściany osłonowe , wejścia do klatek schodowych , drzwi i okna również z PCV. Obecnie Jako generalny wykonawca realizujemy centrum handlowe ok. 6000m2 Rotunda przy ul Okulickiego w Rzeszowie , wróciliśmy do „mieszkaniówki” , budujemy dla Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej kompleks budynków mieszkalnych przy ul.Kurpiowskiej w Rzeszowie.

Obecnie Firma zatrudnia niedyskwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną, potrafiącą sprostać coraz trudniejszym zadaniom projektowo-wykonawczym, o dużym doświadczeniu praktycznym i wysokiej wiedzy teoretycznej. Pracownicy bezpośrednio produkcyjni, to w większości fachowcy z dużym stażem nabytym w Budpolu oraz na budowach zagranicznych.