Przemysł

Wózki widłowe Linde

lindeWózki widłowe marki Linde to jedne z najbardziej rozpowszechnionych wózków w Polsce i na świecie. Firma zajmuje się sprzedażą, serwisem i wynajmem tego typu pojazdów. To niemiecki producent którego produkty charakteryzują się solidnością i niezawodnością pracy. Wszystkie wózki produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami i wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego.

16293542032_fe58f43c5d_mJak konserwować widlak? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć wszyscy ludzie odpowiedzialni za dany sprzęt w przedsiębiorstwie. Oczywiście konserwatorzy zatrudniani przez takie firmy powinni mieć odpowiednią do tego rodzaju pracy wiedzę. Przede wszystkim najlepiej jest, jak taki widlak konserwują ludzie z serwisu. Jest to gwarancja bezpieczeństwa zarówno takiego sprzętu jak i ludzi, na co dzień go obsługujących. Oczywiście taka usługa odpowiednio kosztuje. Jednak jeżeli uwzględnimy to, że dzięki temu nie będziemy musieli płacić za jakąkolwiek awarię od razu zauważymy, że pieniądze zainwestowane w taki serwis od razu nam się zwrócą. Najważniejsze by takie widlaki były utrzymane w odpowiedniej czystości. Nie możemy sobie przecież pozwolić by zatarły się tylko, dlatego że nie oczyściliśmy ich z zanieczyszczeń, które są w naszych magazynach. Następnie należy pamiętać, że jest to pewnego rodzaju maszyna, która musi być odpowiednio nasmarowana i naoliwiona. Jeżeli tak nie będzie, to jest tylko kwestią czasu aż któreś części się popsują. Na szczęście ludzie za to odpowiedzialni znakomicie sobie z tego zdają sprawę i nie pozwalają by do takiej sytuacji doszło. Trzeba zaznaczyć, że koszt odpowiedniej konserwacji widlaka jest znacznie niższy od jego naprawy, a tym bardziej od zakupu nowego sprzętu.

Napęd hydrostatyczny

Ciągłe ulepszanie to podstawowa zasada w firmy Linde Material Handling. Na przykład napęd hydrostatyczny był przez wiele lat coraz bardziej udoskonalany, co pociągało za sobą nieustanną poprawę efektywności i ekologiczności spalinowych wózków widłowych. Celem jest wysoka dyspozycyjność, ponadprzeciętna wydajność i maksymalne bezpieczeństwo.

Układ hydrauliczny wózków z nowej serii to niewymagający konserwacji napęd, który bez żadnych strat przenosi moc silnika na koła napędowe i do hydraulicznej instalacji podnoszenia. W ten sposób napęd hydrostatyczny umożliwia płynne przyspieszenie, łagodną obsługę ładunku, szybką zmianę kierunku jazdy  i precyzyjne manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.