Usługi

Wynajem minikoparki bez operatora – zalety takiego rozwiązania

Wynajem minikoparki staje się coraz popularniejszy. To ekonomiczne i bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala korzystać z wysokiej jakości urządzeń bez wysokich nakładów finansowych. To świetna opcja dla osób, które koparki potrzebują sezonowo lub jednorazowo, a nie chcą ponosić wysokich wydatków początkowych i tracić czasu na formalności.

Większość firm zajmujących się wynajmem sprzętu budowlanego, podobnie jak firma GIZO, umożliwia swoim klientom wynajem koparki bez operatora. Czy to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie?

Zalety wynajmu minikoparki

Minikoparka to maszyna, która pomimo swoich niewielkich gabarytów wykazuje naprawdę wysokie parametry pracy. Jest łatwa w transporcie, świetnie sprawdza się w miejscach z ograniczoną przestrzenią i współpracuje ze zróżnicowanym osprzętem – świdrami, młotami hydraulicznym lub frezami. Od wielu lat minikoparki wykorzystywane są w specjalistycznych zadaniach elektroinstalacyjnych lub gazowniczych, a także w pracach ogólnobudowlanych.

Z tych powodów bardzo dużym powodzeniem cieszy się wynajem minikoparki. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Są to:

 • duże oszczędności finansowe,
 • elastyczność pracy,
 • możliwość wyboru sprzętu dopasowanego do potrzeb,
 • niewielkie formalności – wypożyczalnia minikoparki zwykle kompleksowo zajmuje się biurokracją,
 • wysokiej jakości sprzęt w przystępnej cenie,
 • niskie koszty magazynowania i serwisowania,
 • dostępność maszyn niemal „od ręki”.

Wysoka cena tego urządzenia może odstraszać szczególnie małe lub początkujące firmy, które w obawie o utratę płynności finansowej nie chcą czynić dużych inwestycji. Ryzyko jest spore, dlatego w takich sytuacjach lepiej zdecydować się na wynajem minikoparki.

Wynajem minikoparki bez operatora czy z operatorem?

Z oczywistych względów wynajmem minikoparki bez operatora najbardziej zainteresowane są firmy, które zatrudniają pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Taki tryb wynajmu może wydawać się jednak problematyczny dla tych przedsiębiorców, którzy takimi specjalistami nie dysponują. W takim przypadku muszą skłonić przyjemniej jednego z nich do zdobycia uprawnień (co jest czasochłonne i nie może być zorganizowane ad hoc) albo zatrudnić osobę wykwalifikowaną.

Mimo wszystko ta druga opcja wciąż wydaje się to rozwiązaniem korzystnym, zwłaszcza w przypadku długoterminowego wynajmu minikoparki. Cena takiego rozwiązania jest sporo niższa – oszczędności można przeznaczyć właśnie na szkolenie pracowników, co jest wysoce pożądaną i opłacalną inwestycją. Oprócz tego wynajmujący zyskuje również znacząco większą swobodę wykorzystania sprzętu.

Nie sposób też nie zauważyć, że taka forma wynajmu jest po prostu popularniejsza także wśród wypożyczalni minikoparek – zdecydowanie łatwiej znaleźć dostawcę z takim zakresem usług. Konieczność wypożyczenia sprzętu z operatorem widocznie zawęża ofertę, a klienci poszukujący takich rozwiązań często nie mają możliwości wyboru takiej maszyny, która najlepiej trafia w ich oczekiwania. Wynajem minikoparki bez operatora daje im natomiast duże pole manewru, zwłaszcza w zakresie dostępności maszyn uznanych producentów i zróżnicowania parametrów technicznych minikoparek.

Wybierz sprawdzoną wypożyczalnię minikoparek!

obraz_1

Korzyści płynących z wynajmu minikoparki jest sporo, ale mają one miejsce tylko wtedy, gdy wypożyczalnia minikoparek podchodzi do swojego zadania sumiennie i profesjonalnie. Należy więc postawić na sprawdzonego dostawcę sprzętu budowlanego – takiego jak firma GIZO.

Firma ta swoim klientom radzi, by przed podpisaniem umowy o wynajem minikoparki bez operatora zwrócić uwagę na:

 • dokumentację oraz rzeczywisty stan techniczny sprzętu,
 • regularność wcześniejszego serwisowania maszyn budowlanych,
 • zakres usług firmy – znacznie korzystniej jest, jeśli to dostawca sprzętu zajmuje się serwisowaniem oraz naprawami minikoparek,
 • możliwość dostawy i odbioru sprzętu w całej Polsce,
 • maksymalny czas oczekiwania na sprzęt.

Nie tylko od samego sprzętu, ale również od podejścia wypożyczalni minikoparek zależy bowiem, czy wynajem faktycznie będzie korzystny!