Usługi

CII Group Polska

zarzadzanieCII Group jest firmą doradczą, specjalizującą się w podnoszeniu efektywności przedsiębiorstw. Istnieje od 1995 roku. Pracuje głównie dla zarządów i właścicieli dużych przedsiębiorstw prywatnych. Czasami pracuje też dla koncernów państwowych, ale tylko tych, którym faktycznie zależy na zmianach. Pomaga menedżerom, którzy chcą szybko zwiększyć zwrot z kapitału zainwestowanego w ich firmy, ale mają problem z wdrożeniem potrzebnych zmian.

Firma pisze o sobie: „Jesteśmy praktykami. Wielu z nas ma długoletnie doświadczenie jako menedżerowie firm. Dzięki temu, unikalnemu jak na firmy doradcze doświadczeniu wiemy czego i jak szukać, by znaleźć źródła usprawnień. Wiemy też, jakie rozwiązania mają szansę na faktyczne zastosowanie i efekty. Ale na rekomendacjach nie kończymy.

Dodatkowo, aktywnie uczestniczy we wdrażaniu zmian. Jeśli jest taka potrzeba, na określony czas obejmuje stanowiska menedżerskie w firmie klienta. Tu jest pionierem i najbardziej doświadczoną firmą w Europie Środkowej – tego typu pomoc oferuje od początku istnienia naszej firmy, tj. od 1995 roku.

Efekty prac CII Group można zmierzyć i odczuć już w ciągu 12 miesięcy od zakończenia prac. Oszczędności, jakie przynosi klientowi, są wielokrotnie większe od kosztów poniesionych przez niego na koszty obsługi projektu. Można być pewnym ich skuteczności, dlatego, że nie boją się uzależnić części wynagrodzenia za wdrożenie projektu od efektów swoich prac.

Wśród klientów firmy znajdują się duże korporacje prywatne takie jak Agros Nova, Carlsberg, Danone, Eris, Frantschach Świecie, Okocim, OMV, Opoczno, Sanitec Koło, czy Whirlpool. Współpracują również z największymi funduszami podwyższonego ryzyka (tzw. private equity), w tym Enterprise Investors i Innova Capital.