Usługi

Zarządzanie najmem z Free-dom

najemNasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w wynajmie lokali mieszkalnych i użytkowych.
Sami wielokrotnie przekonaliśmy się, że w dobie wielogodzinnej, codziennej pracy zawodowej niewielu z nas może sobie pozwolić na rzetelne zajmowanie się mieszkaniem, które z założenia ma przynosić stały miesięczny dochód z wynajmu.

Bardzo często mieszkania stoją puste i zamiast generować zyski, przynoszą dotkliwe straty finansowe. Lokal mieszkalny, który z założenia ma nam generować 2.000zł miesięcznego przychodu, a z którym związane są miesięczne koszty na poziomie 500zł może nam przynieść aż 18.000zł dochodu rocznie (przed opodatkowaniem).

Sytuacja ulegnie jednak znacznemu pogorszeniu, jeżeli ten sam lokal pozostanie niewynajęty przez okres około 4 miesięcy. Wtedy nasz dochód przed opodatkowaniem zamknie się kwotą 10.000zł. Wystarczy jednak, żebyśmy nie znaleźli najemcy przez okres 6 miesięcy, a nasz zysk skurczy się do 6.000zł rocznie. Jeżeli mieszkanie obciążone jest kredytem hipotecznym może okazać się, że cały czas do niego dokładamy.

Najgorzej jednak wygląda sytuacja kiedy najemca mieszka w naszym mieszkaniu, nie płaci nam czynszu ani nie ponosi opłat związanych z bieżącym zużyciem mediów i do tego nie chce się wyprowadzić. Wtedy może się okazać, że po spłaceniu wszystkich zaległości związanych ze zużytą wodą, gazem i energią elektryczną nasz zysk po prostu zniknie. Mało tego – będziemy musieli jeszcze do mieszkania dopłacić, a przecież miało nam przynosić zysk!

Na początkujących wynajmujących czyhają takie niebezpieczeństwa jak: nierzetelny, źle dobrany najemca, który przestaje płacić i do tego nie zamierza opuścić naszego mieszkania, źle sformułowana umowa najmu, która nie zabezpiecza naszych interesów, częste wyprawy na spotkania z potencjalnymi najemcami – oczywiście po pracy, kiedy jesteśmy już zmęczeni i ledwo udało nam się przejechać przez zakorkowane miasto. Nie wspominając o sytuacjach awaryjnych, kiedy nagle jedna z instalacji lub element wyposażenia lokalu zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Wielu osobom trudno jest to wszystko zorganizować bez szkody dla ich życia osobistego lub zawodowego.

Właśnie w takich sytuacjach proponujemy Państwu swoje usługi. Nasze wynagrodzenie to zaledwie 10% wartości miesięcznego czynszu (nie mniej jednak niż 150zł).

Za tak niewielką opłatą chętnie przejmiemy od Państwa wszelkie czynności związane z:

  • przygotowaniem lokalu do wynajmu
  • poszukiwaniem i weryfikacją najemców
  • negocjowaniem warunków najmu
  • reprezentowaniem (czasami kłopotliwym) właściciela
  • bieżącym nadzorem nad wykonywaniem warunków umowy
  • organizowaniem wszelkich remontów i modernizacji (mamy również doświadczenie w projektowaniu wnętrz) – dodatkowa opłata zależna od wartości i zakresu wykonywanego remontu
  • ewentualną sprzedażą przedmiotu najmu

Jeżeli Wasz lokal jest niewynajęty dłużej niż 3 miesiące w roku, najemca nie płaci regularnie czynszu, ostani najem okazał się kompletną klęską, bo najemca pozostawił po sobie ruinę –  to jest to sygnał, że Wasze codzienne obowiązki i praca nie pozwalają na rzetelne zajęcie się wynajmem. W takiej sytuacji polecamy nasze usługi. Mamy niezbędną wiedzę, wieloletnie doświadczenie i chętnie zajmiemy się Państwa nieruchomością.