Handel

Jak działa firma Free-dom s.c.

Rozmowa z przedstawicielem firmy Free-dom s.c.

Przede wszystkim czego nie robimy

nieruchomosciDo każdej nieruchomości zgłoszonej do naszego biura podchodzimy INDYWIDUALNIE. Działamy zawsze zgodnie z zasadami etyki zawodowej, a przede wszystkim ludzkiej uczciwości.
W naszej działalności nie nastawiamy się na ilość zgromadzonych ofert. Zależy nam przede wszystkim na jakości obsługi każdego klienta. Absolutnym priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo każdej prowadzonej przez nas transakcji. Osobiście weryfikujemy stan prawny i fizyczny wszystkich nieruchomości znajdujących się w naszej ofercie. Nie znajdziecie Państwo u nas nieruchomości zgłoszonych wyłącznie telefonicznie lub przez internet, z którymi wcześniej nie zapoznalibyśmy się osobiście.

Zgłaszanie ofert sprzedaży nieruchomości

Po zgłoszeniu do naszego biura oferty sprzedaży drogą elektroniczną, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu umówienia się na oględziny i spisanie umowy pośrednictwa. Na spotkanie z nami bardzo prosimy o przygotowanie wszystkich dokumentów związanych z prawem własności danej nieruchomości, a także dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty lub paszport).
Do podpisania umowy pośrednictwa niezbędna jest obecność właściciela lub wszystkich współwłaścicieli (w przypadku współwłasności, którą można również znieść). Jeżeli występujecie Państwo w imieniu jednego z właścicieli niezbędne będzie przedstawienie ważnego pełnomocnictwa.

Zgłaszanie poszukiwania konkretnej nieruchomości

Coraz większą popularnością wśród naszych klientów cieszy się usługa poszukiwania konkretnej nieruchomości. Zdajemy sobie sprawę, że powszechny brak czasu i praca zawodowa większości z nas nie pozwala na intensywne poszukiwania. Chętnie wyręczymy Państwa z uciążliwych dojazdów, oględzin i wywiadów, które często zajmują wiele tygodni zanim uda nam się trafić na interesującą nieruchomość.

W trakcie spotkania określimy cechy poszukiwanej przez Państwa nieruchomości (rodzaj własności, lokalizację, standard budynku, preferowane piętro itp.). Następnie zajmiemy się analizą lokalnego rynku, spotkamy się z właścicielami potencjalnych nieruchomości, wykluczymy nieruchomości ryzykowne lub posiadające jakiekolwiek wady prawne i fizyczne, przygotujemy listę nieruchomości wartych zainteresowania i tylko w takie miejsca udamy się z Państwem na oględziny (po wcześniejszej prezentacji w formie elektronicznej).
W przypadku chęci zakupu jednej z zaproponowanych nieruchomości poprowadzimy negocjacje oraz cały proces przeniesienia własności.

Przy ofertach najmu/wynajmu procedura zgłaszania konkretnego lokalu jest podobna: zgłoszenie telefoniczne, lub mailowe – nasz kontakt i spotkanie w lokalizacji danego lokalu, spisanie umowy pośrednictwa, a następnie wprowadzenie oferty do naszej bazy oferowanych nieruchomości.

Prowizja jaką pobieramy za usługi pośrednictwa to (w zależności od wartości i rodzaju transakcji) 1,5-2,5%* ceny transakcyjnej nieruchomości (jednak nie mniej niż 4.000zł* w przypadku transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości)